Lake Kapak Nedir ?

Lake mutfak dolabı modelleri son yılların en popüler mutfak modüllerindendir. Doğal, uzun ömürlü, neme, buhara, solmaya dayanıklı bu kapağın üretimi diğerlerinden oldukça farklıdır. Akrilik kapaklar, membran kapaklar, , high gloss kapaklar mdf üzerine tutkal ile yapıştırılan pvc kalıp ile elde edilir. Oysa Lake mutfak kapakları bir ahşap boyama tekniğidir. Yani tamamen doğaldır. Ham mdf üzerine uygulanan doğal bir boya tekniğidir yani.

“Lake kapaklarda pvc kaplama olmaz; mdflam üzerine atılan lake boyasından ibarettir. Yani boyanmış ahşap… Bu sebeple doğal ahşap hissine çok yakındır.”

Lake Kapağı Tercih Etmeniz İçin Bir Kaç Neden

Tasarım: Lake mutfak modelleri doğal ahşap tonlarına en yakın mutfak dolabı grubudur.

Dayanıklılık: Lake mutfak kapakları ilk olarak ham MDF üzerine atılan birinci sınıf polyester ile kalıplanır. Sonrasında üzerine astar atılır ve en son poliüretan boyalarla boyanır. Yani hiçbir şekilde ham MDF’nin açıkta kalan bir boşluğu olmaz. Bu nedenle nem, buhar lake kapakların içine işleyemez.

Sonsuz Renk Seçeneği: Lake kapaklar uzun ömürlü ve tüm sağlık belgelerine sahip, solunabilir poliüretan boya ile kaplıdır.

Yenilenebilen Kapaklar: İşin en harika yanı istediğiniz zaman kapakları tekrar boyaya yollayıp sıkıldığınız veya eskidiğini düşündüğünüz lake kapaklarınızın rengini değiştirebilirsiniz.